O nas: Histora Segwaya

Historia Segwaya

O naszej marce

Jak to się zaczęło
Jeden z wynalazców, Dean Kamen, zobaczył młodego człowieka na wózku inwalidzkim, który próbował przezwyciężyć chodnik. Zdał sobie sprawę, że problemem nie był nieskuteczny wózek inwalidzki, ale to, że świat został zbudowany dla ludzi, którzy są sprawni. Następnie, wraz z zespołem stworzył Independence IBOT ™ Mobility System, samo-wyważające urządzenie mobilne, które umożliwia użytkownikom wchodzenie po schodach i pokonywanie nierównych powierzchni. Wtedy pojawiła się myśl, że urządzenie wyważające balans ma daleko idące możliwości także dla całkowicie sprawnych osób.

Nasze inspiracje dla nazwy Segway pochodzą ze słowa segue, które oznacza " płynne przejście z jednego państwa do drugiego". Segway pozwala poruszać się szybciej, dalej i transportować więcej rzeczy.

Jak działa dynamiczna stabilizacja
Jeśli stojąc pochylisz się do przodu, to nie upadniesz prosto przed siebie. Twój mózg wie, że jesteś w stanie braku równowagi, ponieważ płyn w uchu wewnętrznym się porusza. To powoduje, że możesz przestawić nogę i zatrzymać ewentualny upadek.

Segway robi to samo, z wyjątkiem tego, że nasze pojazdy mają koła zamiast nóg, silnik zamiast mięśni, kolekcję mikroprocesorów zamiast mózgu i zestaw precyzyjnych czujników pochylenia i czujników żyroskopowych, zamiast systemu balansu wewnętrznego ucha. Podobnie jak twój mózg, Segway wie, kiedy jesteś pochylony do przodu. Aby zachować równowagę, obraca koła z odpowiednią prędkością, aby poruszać się do przodu.

Przyjazny ekologii
Jako lider dwukołowej mobilności elektrycznej, firma Segway produkuje przyjazne dla środowiska alternatywy dotyczące transportu krótkodystansowego. Aktualnie coraz więcej osób korzysta z urządzeń Segway jako przyjaznej dla środowiska alternatywy do krótkich podróży, które zazwyczaj odbywamy samochodem. Poza tym emisja zanieczyszczeń w trakcie pracy jest zerowa, co pozwala na jazdę wewnątrz.

Historia firmy Ninebot
Ninebot jest prywatną firmą z siedzibą w Pekinie w Chinach. W 2015 r. Ninebot strategicznie połączył się z Segway, z siedzibą w Bedford w USA. Połączona firma koncentruje się na badaniach i rozwoju, projektowaniu, produkcji, dystrybucji i sprzedaży produktów do transportu krótkodystansowego. Siedziby strategiczne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Pekinie oraz centrach produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach. Segway i Ninebot skupiają się na łączeniu robotycznych rozwiązań z telefonami typu smartphone i integrują istniejące technologie i przyszłe koncepcje, takie jak interakcja głosowa i rozpoznawanie twarzy tworząc produkty, które będą wysoce interaktywne i zachęcałyby do inteligentnego życia.

Oś czasu:
1999 - Segway Inc jest wiodącym innowatorem osobistego transportu
2002 - Pierwsze transportery osobiste Segway są sprzedawane na Amazon.com
2005 - Uruchomiony został Segway Cross-Terrain Transporter
2013 - Firma Ninebot otwiera siedzibę w Pekinie w Chinach
2014 - Uruchomiono trójkołowy Segway - Patroller SE-3, dla rynku bezpieczeństwa publicznego
2014 - Ninebot uruchamia Ninebot E +
2015 - Segway i Ninebot łączą siły
2015 - Marka Ninebot by Segway uruchamia miniPRO i ONE E +
2016 - Marka Ninebot by Segway uruchamia ONE S2 - następca Ninebot ONE E +
2016 - Marka Segway otwiera nowe biuro w Amsterdamie